Tegoroczny jarmark wielkanocny, podobnie jak w minionym roku, otworzył plenerowy program artystyczny, przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 3 im. Euroregionu Nysa. Z nieba sypał śnieg, a młodzi ludzie z wielkim entuzjazmem próbowali przekonywać swoimi występami zmarzniętych do szpiku kości przechodniów, że od 24 godzin w mieście gości wiosna i lada moment świat nabierze kolorów.
Każdy kolejny dzień przybliża nas do Świąt Wielkiej Nocy – Świąt pod każdym względem wyjątkowych, które nieodzownie kojarzą się z wyczekiwaniem i zadumą.
Łużyckie Centrum Rozwoju i Lubańskie Centrum Historyczne zapraszają na konferencję poświęconą dziejom Lubania - miasta położonego przy jednym z najważniejszych szlaków komunikacyjnych Europy.
Dyrektor Łużyckiego Centrum Rozwoju serdecznie zaprasza do składania ofert na obsługę medialną samorządu miasta Lubań oraz promocję miasta.
Od 14 do 23 grudnia krajobraz Lubania wzbogacał przedświąteczny jarmark. W ciągu tych dziesięciu dni na ul. Brackiej, na Rynku oraz w Galerii Łużyckiej sprzedawano i kupowano świąteczne towary oraz korzystano z bogatego programu artystycznego przygotowanego z okazji nadchodzących świąt.
Lubię Lubań to oficjalna strona Urzędu Miasta Lubań na Facebooku. Prowadzi ją Łużyckie Centrum Rozwoju.
Szumny miejski jarmark budzi bardzo pozytywne uczucia. Przywodzi na myśl świat, którego w zasadzie już nie ma – świat zaciętych targów, tysiąca kolorów, odgłosów, zapachów, smaków i ludzkich namiętności zamkniętych razem w ciasnej przestrzeni placu targowego.
19 października br. w sali konferencyjnej Galerii Łużyckiej odbyło się oficjalne zakończenie toczących się od początku września szkoleń zawodowych dla kilkunastu przedstawicieli lubańskiej społeczności romskiej. Zostały one przeprowadzone przez Łużyckie Centrum Rozwoju w ramach projektu pt. „Nowe umiejętności – szansą dla mniejszości romskiej zamieszkałej w Lubaniu”. Projekt sfinansowało Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.